сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Земјотрес со јачина 5,4 степени е регистриран во Јапонија

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина 5,4 е регистриран во североисточниот дел на јапонскиот остров Хоншу, а е почувствуван и во главниот град Токио, пренесува „ИТАР-ТАСС“.

Не постои опасност од цунами.

Податоци за настрадани и причинета материјална штета нема. Информации за штети во нуклеарната централа „Фукушима 1“ нема.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести