среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Земјотрес со сила од 4,1 степен според Рихтер ја потресе централна Грција

Земјотрес со јачина на ударот од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа западно од градот Ламија, во централна Грција.

Earthquakes 1.1.7.0 Tab 1 of 2

Последни вести

Земјотрес со јачина на ударот од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа западно од градот Ламија, во централна Грција.

Вчера попладне Институтот за геодинамика во Атина регистрирал и втор потрес со истата сила, западно од градот Ламија.

Епицентарот на потресот бил во реонот меѓу Карпениси, Сперхиада и Ламија.

Нема податоци за настрадани и за разурнувања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести