петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по потресе Дојран

Епицентарот е 23 километри јужни од Дојран на територијата на соседна Грција.

земјотрес

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени денеска во 13.12 минути го стересе Дојран.

Епицентарот е 23 километри јужни од Дојран на територијата на соседна Грција.

Земјотресот е почувствуван на југот од Македонија но нема информации за штети.

Најчитани вести