петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Силен земјотрес во реонот на Соломонските Острови

Два земјотреси го погодија брегот на Чиле

Два земјотреси го погодија брегот на Чиле

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 7,0 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Соломонските Острови во југозападниот дел на Тихиот Океан.

Како што соопшти Американскиот геофизички институт, земјотресот бил на длабочина од 20 километри под океанското дно.

Засега нема инфорнации за евентуални жртви или материјални штети, а не издадено ниту предупредување за можна појава на цунами.

Најчитани вести