четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Земјотрес утринава почувствуван во скопско

stock-footage-seismograph

Последни вести

Земјотрес со јачина од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала – 1998 е почувствуван утринава околу седум часот во скопско.

Земјотресот чиј епицентар бил во скопското епицентално подрачје бил со магнитуда од 3.1 според Рихтеровата скала.

Според досегашните макросеизмички податоци, земјотресот бил почувствуван  во селата Рашче, Горни и Долно Свиларе, Кондово, Сарај и околината.

Најчитани вести