понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 47

Земјотрес во Албанија ја потресе и Македонија

Земјотрес со магнитуда од 4 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија, а беше почувствуван во северозападна Македонија, информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

133336980

Поврзани вести

Земјотресот се случил во 06 часот и 08 минути. Во Македонија е почувствуван во северозападните делови со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

Најчитани вести