четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Земјотрес во Албанија

Утрово во 6:43 часот во Албанија бил регистриран земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала, соопштуваат од Албанскиот сеизмички центар.

zemjotres

Поврзани вести

Утрово во 6:43 часот во Албанија бил регистриран земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала, соопштуваат од Албанскиот сеизмички центар.

Епицентарот е на 43 километри јужно од Тирана, поточно меѓу градовите Кучово и Берат. Во текот на ноќта биле почувствувани и помали потреси.

Последниот земјотрес во Албанија предизивика само мали материјални штети во градовите Лушња и Фиер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести