вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Земјотрес во Бања Лука

zemjotres

Последни вести

Земјотрес со послаб интензитет е евидентиран утринава на подрачјето на Бања Лука, соопштија од Сеизмичката опсерваторија на Србија.

Земјотресот кој се случил утринава бил со интензитет од 2,9 степени според Рихтер, со епицентар на подрачјето на Слатина.

Земјотресот не предизвикал штети, но се почувствувало тресење на земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести