петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Земјотрес во Битола

Некаде околу 13 часот во Битола беше почувствуван земјотерес. Земјотресот кој го погоди Охридското подрачје беше со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала

zemjotres

Последни вести

Некаде  околу 13 часот во Битола беше почувствуван земјотерес. Земјотресот кој го погоди Охридското подрачје беше со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала

Епицентарот бил на грчко-македонската граница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести