Македонија

Земјотрес во Битола

Земјотрес во Битола

Некаде  околу 13 часот во Битола беше почувствуван земјотерес. Земјотресот кој го погоди Охридското подрачје беше со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала

Епицентарот бил на грчко-македонската граница.