четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Земјотрес во Грција

ze

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 4,1 степен според Рихтеровата скала беше регистриран денеска југоисточно од грчкиот град Лариса и на 179 километри северно од Атина, јави МИА.

Според Сеизмолошкиот институт во Атина епицентарот на земјотресот бил во регионот на градот Фарсала.

Нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.

Најчитани вести