недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 47

Земјотрес во Грција ги стресе и гевгеличани

Силниот потрес го почувствувале и жителите на јужниот дел од Македонија

zemjotres-560x390-76257

Поврзани вести

Земјотрес со магнитуда од 4,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран ноќеска околу 2,30 часот на северот од Грција.

Потресот е почувствуван и во југоисточна Македонија во делот на Гевгелија и Дојран.

Според податоците од сеизмолошките опсерватории епицентарот бил на длабочина од два километри.

 

 

Најчитани вести