петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 32

Земјотрес во Хрватска

Епицентарот на земјотресот бил на 23 километри источно од Славонски Брод на длабочина од шест километри.

земјотрес

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 4,3 по Рихтеровата скала беше регистриран денеска во близина на хрватскиот град Славонски Брод.

Епицентарот на земјотресот бил на 23 километри источно од Славонски Брод на длабочина од шест километри.

Потресот бил почувствуван и во западните делови од Србија.

Најчитани вести