вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Земјотрес во Индонезија

Епицентарот на земјотресот бил на 200 километри јужно од градот Манадо, кој се наоѓа во северниот дел на Сулавеси.

zemjotres

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 6,5 степени според Рихтеровата скала e регистриран денеска покрај бреговите на индонезискиот остров Сулавеси, соопшти Геофизичкиот институт на САД.

Епицентарот на земјотресот бил на 200 километри јужно од градот Манадо, кој се наоѓа во северниот дел на Сулавеси.

Засега нема информации за евентуални жртви или за причинета материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести