вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Земјотрес во јужниот дел на Македонија

zemjotres

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 4 степени според европската макросеизмичка вечерва во 20:37 минути го стресе југот на Македонија.

Како што јавуваат локалните сеизмолошки станици, епицентарот бил на 35 километри југозападно од Гевгелија на територијата на соседна Грција.

Земјотресот го почувствувале жителите во јужниот дел на Македонија.

Се уште нема официјална потврда од македонската сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет.

 

Најчитани вести