недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Земјотрес во Мексико

zemjotres11

Последни вести

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди источниот дел на Мексико.

Епицентарот на земјотресот е во Кортезовото морем, 106 километри североисточно од градот Сан Хозе дел Кабо.

Засега нема информации за причинетата материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести