понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Земјотрес во приморскиот дел на Албанија

Земјотресот со епицентар во Јадранското Море на 18 километри јужно од Улцињ, Црна Гора најсилно е почувствуан во градот Леже, но и во Скадар, и во Бар.

download (3)

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според европската макросеизмичка скала вечерва го стресе приморскиот дел на Албанија. Земјотресот со епицентар во Јадранското Море на 18 километри јужно од Улцињ, Црна Гора  најсилно е почувствуан во градот Леже, но и во Скадар, и во Бар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести