сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 19

Земјотрес во регионот на Копаоник

zemjo

Последни вести

Земјотрес од четири степени според Рихтеровата скала го погоди синоќа во 22.49 часот регионот на планината Копаоник во Србија, соопшти Републичкиот сеизмолошки завод, јави Танјуг.

Епицентарот бил во близина на Нови Пазар, во Рашкиот округ.

Земјотреси од ваков интензитет можат да предизвикаат само мали оштетувања на објекти во епицентралната област и евентуално да го вознемират локалното население.

Најчитани вести