петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Земјотрес во Шпанија

zemjotres

Последни вести

Земјотрес со интензитет од пет степени ја потресе денеска Шпанија, соопшти американскиот Геофизички институт.

Според шпанските сеизмолози, потресот бил со интензитет од 5,2 степени.

Потресот бил со епицентар во близина на градот Оса де Монтиел, на 170 километри јужно од Мадрид и на длабочина од 15 километри.

 

Најчитани вести