понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Земјотрес во Скопје

Епицентарот се наоѓа на 20 километри северно од Скопје, со интензитет од III до IV степени според Европската макросеизмичка скала–1998.

skopje

Последни вести

Земјотрес беше почувствуван во Скопје околу 12 часот и 45 минути.

Епицентарот се наоѓа на 20 километри северно од Скопје,  со интензитет од III до IV степени според Европската макросеизмичка скала–1998.

Уште еден земјотрес со идентичен идентитет е регистриран во близина на Корча Албанија, а послаб земјотрес со интензитет од 2,6 степени ја стресол и Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести