Земјотрес во скопска кладилница: Вистински кладилничар ни во паника не го остава билтенот (ВИДЕО)

127

За време на вчерашниот земјотрес, на Фејсбук се појави видео од една скопска кладилница.

Сите луѓе при земјотрес сакаат да спасат жива глава, но еден кладилничар гледаше да го спаси и билтенот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.