четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Земјотрес во Тетово

zemjotres-1-640x296

Последни вести

Рано утрово во 2: 33 часот, во тетовскиот регион беше регистриран земјотрес со интензитет од 4-5 степени според Европската макро-сеизмичка скала, информираат од Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија.

Епицентарот бил 35 километри западно од Скопје и потекнува од тетовското епицентрално подрачје.

Најчитани вести