сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 43

Последниот земјотрес со јачина од 4 степени

Епицентарот на земјотресот е 8 километри од Арачиново, односно 4 километри од Радишани.

revid-640x331-1

Последни вести

Иако првично беше објавено дека јачината на земјотресот кој вчеравечер во 19:53 часот го погоди Скопје изнесува 4,8 степени, сепак пред малку на сајтот на ЕМСЦ бројката е променета.

Имено, според најновите информации на Европско-Медитеранскиот сеизмолошки центар, јачината на вечерашниот земјотрес изнесува 4 степени, што сепак претставува најсилен кој е почувствуван вчера.

Епицентарот на земјотресот е 8 километри од Арачиново, односно 4 километри од Радишани.

Најчитани вести