вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Жена почина откако беше прегазена од трактор

traktor

Поврзани вести

Дваесет и седумгодишна жена од битолско Братиндол почина при несреќа со трактор.

Тракторот го управувал нејзиниот сопруг, П.А.(32), а несреќната жена Ѓурѓија паднала и била прегазена со задното тркало. Од здобиените повреди, Ѓурѓија починала во болница во Битола.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести