Македонија,Крими хроника

Жена почина откако беше прегазена од трактор

Жена почина откако беше прегазена од трактор

Дваесет и седумгодишна жена од битолско Братиндол почина при несреќа со трактор.

Тракторот го управувал нејзиниот сопруг, П.А.(32), а несреќната жена Ѓурѓија паднала и била прегазена со задното тркало. Од здобиените повреди, Ѓурѓија починала во болница во Битола.