сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Жена прегазена кај Влада

Шеесет и девет годишната Д.С. од Тетово утринава била прегазена во близина на Владата.

тетовка

Поврзани вести

Од МВР информираат дека во жената удрил автомобил „Рено клио“ со скопски ознаки околу 8:20 часот.

Повредената е пренесена во Ургентниот центар, но засега нема информации за карактерот на повредите.

Според пишувањата на дел од медиумите жената не поминувала на обележан пешачки премин.

Најчитани вести