вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Жена-разбојник нападна вработена во парфимерија во Ченто

На 28.03.2016 година во 18.00 часот во ЕИК-Скопје било пријавено дека во 17.00 часот во парфимерија на ул. „Маџари“ , А.С. (35) извршила разбојништво во обид.

policija-640x426

Последни вести

Сторителката, кога дошла на касата да плати, со тврд предмет ја удрила вработената по глава.

Од вработените во соседните дуќани истата била спречена да побегне. Полициски службеници ја привеле А.С.  во полициската станица – Гази Баба. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

 

Најчитани вести