петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Жена убила друга жена туркајќи ја пред воз на метро во Менхетен

Њујоршката полиција уапси жена која, на шините пред возот што влегувал во метро станицата на Тајмс сквер, на Менхетен, турнала и усмртила друга жена. 

менхетен

Поврзани вести

Полицајците ја привеле Мелани Ливерпул-тарнер (30) веднаш откако се случила страшната трагедија.

Како што пренесуваат британските медиуми, луѓето кои стоеле на преполната станица вџашено го гледале ладнокрвното убиство.

– Жртвата набрзо беше прогласена за мртва, изјави портпаролката на њујоршката полиција.

На местото на убиството, во центарот на Менхетен, на аголот од Седмата авенија и 42. улица, се појавиле триесетина полицајци.

Таблоидот „Њујорк пост“ наведе дека осомничената е афроамериканка, која носела маица со розова боја и шал, и веднаш објави и нејзината фотографија.

Полицијата се обидува да утврди дели Ливерпул-Тарнер била вмешана во смртта на 27-годишната жена од 19 октомври во метрото на Јунион Сквер станицата. Смртта на оваа жена претходно беше прогласена за самоубиство.

Најчитани вести