петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 17

Жена загина во тешка сообраќајка кај штипско Чардаклија

Починатата била сопатник во возило „опел тигра“ кое се судрило со џип „грaн чироки“.

полиција

Последни вести

Жена на возраст од 65 годинин загина во тешка сообраќајна несреќа која попладнево се случи во близина на штипското село Чардаклија, на крстосницата кај царинската испостава во Штип.

Портпаролот на СВР Штип Гордана Панајотова соопшти дека починатата била сопатник во возило „опел тигра“ кое се судрило со џип „грaн чироки“.

Итната медицинска помош од Штип и дала помош на 65-годишната жена на местото на несреќата, но во болница таа подлегнала на повредите.

На повреди се пожалиле и возачот и еден сопатник во џипот кои, исто така, се хоспитализирани во штипската клиничка болница.

Несреќата е случила во 16:40 часот. Во тек е увид од страна на истражните органи и јавен обвинител, кои ја утврдуваат причината за несреќата.

Најчитани вести