понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Жени, слобода за градите! Денес е ден на неносење градник

gradnik

Последни вести

Поголемиот број мажи ќе се согласат дека жените се многу посексапилни без градник, бидејќи на тој начин ја покажуваат својата женственост, имаат поголема слобода и се чуствуваат поудобно.

Градите се најголем адут на секоја жена, а културата на градници денес е многу распространета.

Епа, денес е нивен ден, бидејќи 13. октовмри е прогласен за Меѓународен ден на неносење градник. Ова е совршена прилика да им се даде повеќе простор на градите, кои ќе бидат ослободени од жиците и корпите.

Неносењето градник има бројни предности. Ако ништо друго барем би требало да се охрабрите да излезете од дома послободни – без градник, барем понекогаш.

Најчитани вести