среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Жешкиот сон на Ордановски – Груевски да не се појавел на избори!

Информацијата за наводно повлекување на Груевски, за ВМРО-ДПМНЕ, е сигурен знак за нервозата во редовите на СДСМ

Жешкиот сон на Ордановски - Груевски да не се појавел на избори!

Жешкиот сон на Ордановски - Груевски да не се појавел на избори!

Последни вести

Опозицискиот квази аналитичар, Сашо Ордановски, синоќа гостуваше на „Ал Џезеира“, телевизија која повеќе од очигледно, гласно пропагира политика насочена против македонската влада и генерално против македонскиот народ. Па како што е редот, по којзнае кој пат, нивниот секогаш почесен гостин Ордановски, повторно го мантраше неговиот став за политичката криза, но, посочи и една експертска негова анализа дека премиерот Никола Груевски, немало да се кандидира на следните избори закажани за во април.

„Ако ме прашувате лично мене, не очекувам дека премиерот ќе се кандидира на следните избори, тој е имплициран во бројни кривични дела, односно имплициран е преку телефонските разговори, така што јас мислам дека ќе биде за

Најчитани вести