сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Зголемена фреквенција на возила на граничните премини

premin

Последни вести

На граничните премини во Македонија зголемена е фреквенцијата на возила, а подолги задржувања за влез и излез од државата засега има само на граничниот премин „Богородица“ каде се чека околу триесетина минути.

 Авто мото сојузот на Македонија информира дека интензитетот на сообраќај е зголемен и на патните правци надвор од градските средини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести