сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Зголемена гужва на македонските патишта

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

avtopat-9

Поврзани вести

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти АМСМ.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози

Најчитани вести