четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жарко Луковски неизвршен член на Одборот на директори на Македонски телеком

Собранието ги реизбра Оливер Костуранов и Назим Буши како неизвршни членови на Одборот на директори и Александар Стојков како независен неизвршен член на Одборот на директори.

zarko lukovski

Поврзани вести

Собранието на Македонски Телеком на состанокот одржан на 20 декември 2013 година, го избра Жарко Луковски за неизвршен член на Одборот на директори со мандат од први јануари 2014. На истиот состанок, Собранието ги реизбра Оливер Костуранов и Назим Буши како неизвршни членови на Одборот на директори и Александар Стојков како независен неизвршен член на Одборот на директори.

Точката од предложениот Дневен ред за прифаќање и потврдување на Спогодбата за присоединување на Т-Мобиле Македонија кон Македонски Телеком и точката за усвојување на новиот Статут на Македонски Телеком се повлекоа од дневниот ред.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести