вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Железничка несреќа во Романија однесе една жртва

nesreka

Последни вести

Едно лице загина, а две други се потешко повредени попладнево кога воз што се движел на релацијата Букурешт-Сучава, удрил во камион на железнички премин во близина на градот Баку во североисточна Романија, објави МИА.

При ударот еден од вагоните на возот излетал од шините.

Во несреќата загинал возачот на камионот, додека машиновозачот и еден патник се здобиле со посериозни повреди, но се вон животна опасност.

Романските медиуми јавија дека при несреќата се повредни уште неколку патници, но по укажаната медицинска помош тие биле пуштени на домашно лекување.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести