четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Железничка несреќа во Русија, четворица загинати

Четири лица се загинати, а најмалку 15 се повредени во железничка несреќа која денеска се случи во Нарофоминскиот регион, на 55 километри југозападно од Москва.

Поврзани вести

Четири лица се загинати, а најмалку 15 се повредени во железничка несреќа која денеска се случи во Нарофоминскиот регион, на 55 километри југозападно од Москва.

Како што соопштува руската полиција, до несреќата дошло кога вагони од товарен воз излетале од шините и удриле во патнички воз кој сообраќал Москва-Кишињев.

Бројот на жртвите би бил поголем доколку на местото на несреќата веднаш не пристигнале медицински и спасувачки тимови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести