недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Жељко и Јована Јоксимовиќ го прославија првиот роденден на синот Коста

Zeljko_and_Jovana

Последни вести

Познатата српска двојка Жељко и Јована Јоксмовиќ организирале приватна прослава во чест на првиот роденден на нивниот син Коста.

Мина Јоксимовиќ (20), ќерката на Жељко од првиот брак на кантавторот, на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија на која се гледа дел од атмосферата од прославата на првиот роденден на нејзиниот помал брат.

– Среќен роденден му посакувам на мојот мал брат – напишала Мина во коментарот под фотографијата, а на прославата присуствувал и братот на Жељко, актерот и водителот Саша Јоксимовиќ со семејството.

jelena1

jelena

Најчитани вести