четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Жељко и Јована со свадбено луксузирање од 25 илјади евра

jovana-joksimovic-zeljko-joksimovic-kurir-stampano-1410381604-565675

Последни вести

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована ги завршуваат подготовките за својата венчавка и крштевката на малиот Никола, кои треба да се одржат в недела.

Познатата двојка го кажа судбоносното „Да“ пред година и осум месеци на Малдивите, а сега имаат во план да се венчаат во црква.

За оваа прилика Јоксимовиќ и неговата избраничка издвоија 25 илјади евра. Се дознава дека парот поканил околу 200 гости во еден елитен белградски ресторан за кои се нарачани порции во вредност од 90 евра.

jovana-joksimovic-zeljko-joksimovic-1410208675-564611

– Јована и Жељко се одлучија за своите гости да го изберат само најдоброто. Доколку им се погоди времето, венчавката ќе биде одржана во прекрасната градина на ресторанот. Младенците се одлучија за шведска маса, на која покрај ладните предјадења ќе се најдат сите специјалитети од домашната кујна, сирења, јагнешко, свинско, мешано месо, морски плодови и ќе се служат најскапите вина и жестоки пијалаци, открива близок извор на парот за српски Курир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести