петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Жељко Јоксимовиќ го наполни стадионот Филип Втори

zeljko-500

Поврзани вести

Громогласно пеење од грлата на десетици илјади фанови ечеше од Арената Филип Втори во Скопје.

Жељко Јоксимовиќ одржа концерт во Скопје пред околу 50.000 луѓе, а меѓу гостите беше и Лепа Брена, пишува српски „Блиц“.

zeljko1-500

Брена ја израдува македонската публика со изведба нa една стара македонска песна, а гости на концертот беа и Даниел Кајмакоски, Жељко Самарџиќ и Рибља Чорба. Јоксимовиќ, специјално за својата сопруга Јована ја отпеа „Јовано Јованке“.

Српски „Телеграф“ пишува дека во фантастична атмосфера, пред околу 70.000 луѓе, Јоксимовиќ синоќа одржал концерт во македонската престолнина во траење од околу три ипол часа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести