Магазин

Жељко Јоксимовиќ по втор пат стана татко

Жељко Јоксимовиќ по втор пат стана татко

Сопругата на српскиот пејач и композитор, Жељко Јоксимовиќ, Јована, се породила и на свет го донесе синот Коста.

„Денеска во 18,13 часот нашиот син Коста, го вдиши животот со полни гради. Среќен сум што личи на мојата љубов“, напиша Жељко на својот „Твитер“ профил.