понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Жељко Јоскимовиќ го напушти Икс Фактор

zeljko1

Поврзани вести

Втората сезона на „Икс-фактор“ стартува во март в година, но во улога на жири и ментор со сигурност нема да го гледаме Жељко Јоксимовиќ. Популарниот српски музичар на новите натпреварувачи и членови на жирито им поска многу среќа, пишува српски „Пулс“.

Хонорарот и темпото на исплаќање на истиот спаѓаат во домен на деловна тајна. Верувам дека и другата договорна страна ќе се придржува кон тоа, како што јас професионално ја извршив својата работа. На учесниците, потенцијалното жири во наредната сезона им посакувам многу среќа и успех – изјави Јоксимовиќ.

Продукциската куќа МБК, пак, која до сега го работеше популарниот формат за Балкан, се распадна, а работата на шоуто ќе ја преземе некој друг. Поединци кои беа ангажирани на проектот се незадоволни, како и повеќето натпреварувачи.

– Учесниците се незадоволни бидејќи не се исполнети многу ветувања. Единствено победникот Даниел Кајмакоски успеа да најде издавач, во меѓувреме се распаднаа „Доктори“, а Лукијан Ивановиќ и Алекса Перовиќ се уште чекаат нови песни– вели извор близок на продукцијата. Дел од сознанијата се потврдени од Кики Лесендриќ и Кристина Ковач, но сметаат дека е премногу рано да се зборува за учеството во новата сезона, додека Емина Јаховиќ, бидејќи моментално е на одмор се уште не се изјаснила за новонастанатата ситуација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести