среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Желката Кабекао типува на Бразил

ZELKATA KABEKAO TIPUVA

Последни вести

На претходниот Мундијал во Јужна Африка, октоподот Пол се покажа како одличен прогнозер, а сега, во Бразил, таа улога и е доделена на желката Кабекао која е жител на познатата Золошка градина во Праи до Форте.

Желката Кабекао прогнозираше дека премиерниот натпревар на Светското првенство, дуелот помеѓу репрезентациите на Бразил и Хрватска ќе заврши со триумф на домаќинот.

Дали е добар прогнозер ќе дознаеме веќе утре, кога во 22:00 часот ќе стартува првиот официјален натпревар на фудбалскиот Мундијал во Бразил.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести