петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жена избодена до смрт во Гостивар

policiska-lenta

Последни вести

Шеесет и двегодишната гостиварка М.Ј. е најдена мртва во подрумските простории на семејната куќа на улицата „Белградска“ во Гостивар. Жената имала рани нанесени од остар предмет.

Шеесет и двегодишната гостиварка М.Ј. е најдена мртва во подрумските простории на семејната куќа на улицата „Белградска“ во Гостивар. Жената имала рани нанесени од остар предмет.

Полицијата информира дека за убиството е осомничен нејзиниот сопруг, кој во моментот е на распит во полициската станица – Гостивар.

Случајот во полиција бил пријавен попладнево околу 18 часот и екипа на крим техника и јавен обвинител врши увид.

Засега нема официјални потврди кои биле мотивите за убиството и како е извршено.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести