понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жена од Петровец малтретирана, па ограбена

policija22

Поврзани вести

Тројца маскирани и оружени разбојници вчера вечер ја ограбиле 55-годишната Ж.Ѓ. од скопското село Петровец.

Според првичните информации од полицијата, тие ја врзале жената, па започнале да ги проверуваат собите. Од паричник зеле 300 евра и 4.000 денари, па избегале.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести