вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Жена оживеала откако била погребана

122046058

Поврзани вести

Грчката полиција започнала истрага во врска со сомнежите дека жена оживеала откако била погребана.

Како што пренесуваат грчките медиуми, жената откако била погребана, се освестила и почнала да бара помош.

Гробарот и уште двајца сведоци рекле дека еден час по погребот, слушнале пригушен повик од гробот.

Кога гробот конечно бил повтроно откопан жената не покажувала знаци на живот. Лекарот кој бил повикан на гробиштата „Переа“ во близина на Солун ја прогласил за мртва.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести