Македонија,Крими хроника

Жена почина во центарот на Скопје

Жена почина во центарот на Скопје

Шеесет и шестгодишна жена починала утрово околу девет часот во центаро на Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Скопјанката Б.Ф починала утрово околу девет часот на улицата 11-ти Октомври, во центарот на градот. Таа починала од природна смрт, на нејзиното тело немало знаци на насилство.

Телото било предадено на семејството на погреб.