понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жена прегазена од сопствениот автомобил во гостиварско

policija-500

Последни вести

Педесет годишна жена е тешко повредена откако ја прегазил автомобил. Инцидентот се случил вчера откако С.Х. со нејзината снаа Л.Х. (32) од гостиварско Равен тргнале кон Гостивар со автомобил „Пежо 307“.

Двете жени со автомобилот застанале пред вратата на нивниот сосед и излегле од автмобилот за да поразговараат со него.

Во еден момент автомобилот почнал да се движи наназад, по што С.Х. тргнала во обид да го запре, но се удрила во отворената врата и паднала и била прегазена од левото предно тркало во пределот на рамото.

Со тешки повреди била пренесена во медицинскиот центар во Тетово каде и се констатирани фрактура на десното рамо и на десниот рачен зглоб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести