недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Жена со автомобил прелета преку мост

am21

Поврзани вести

Една жена од Хрватска на возраст помеѓу 40 и 50 години утринава со автомобил прлетала отворен мост.

Таа со своето „пежо“ се залетала со околу 80 километри на час и го прескокнала мостот во Шибеник кој бил подигнат над 2,5 метри, бидејќи се најавувало дека низ каналот треба да помине брод.

За среќа поминала без посериозни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести