понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Жена во Финска чувала мртви бебиња во подрум

Жената на 35 годишна возраст за полицијата изјавила дека во пакетот се телата на мртвородени бебиња кои таа ги родила во својот дом пред пет до десет години. Таа е во брак и има деца.

finska

Поврзани вести

Полицијата во Финска открила остатоци од пет мртвородени бебиња во состојба на распаѓање во стан во градот Оулу на северот на земјата за што била уапсена една станарка под сомневање за убиство.

Полицијата ја испитува содржината на пакетот кој во подрумот на зградата бил пронајден во вторникот  од работниците задолжени за одржување на објектот.

Жената на 35 годишна возраст за полицијата изјавила дека во пакетот се телата на мртвородени бебиња кои таа ги родила во својот дом пред пет до десет години. Таа е во брак и има деца.

Полицијата се сомнева дека мртвите телата на бебињата биле донесени од нејзиниот претходен стан.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести