среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Жена загина, мажот повреден во тешка сообраќајка кај преминот Богородица

soobrakajka-trkalo-540x320

Поврзани вести

Жена загина, а нејзиниот сопруг е тешко повреден во тешката сообраќајна несреќа која се случи изутринава кај граничниот премин Богородица.

До несреќата дошло кога автомобилот марка „тојота авенсис“ со белгиски таблички најверојатно поради пукање на предна гума се судрил со камион-цистерна.

Повредениот шеесетгодишен маж се уште не знае дека неговата сопруга е почината.

Тој со возило на Итна помош ќе биде пренесен во Скопје, свесен бил дека се наоѓа во болница, но не се сеќавал на ништо по несреќата.

Белгиските сопружници биле пензионери и биле на летен одмор во Грција, а се враќале дома. Лекарите велат дека ќе причекаат нивните колеги во Скопје да го стабилизираат, за да можат истражителите да му соопштат дека во несреќата загинала неговата сопруга.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести