четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Жените откриваат зошто изневеруваат

3394020655374c8f6d24b0734355427_orig

Поврзани вести

Ново истражување покажало зошто мажените жени се впуштаат во афери, како и што кај сопругот толку ги нервира.

Дури 73 отсто од шест илјади испитанни мажени жени рекле дека го изневериле сопругот поради неговото однесување. Природно, сите тие барале љубовник кој е целосна спротивност од нивните сопрузи.

Еве кои причини ги навеле жените, ако ги имате обидете се да ги промените за да не шетате со „рогови“

  1. Му недостасуваше смисла за ахумор (19 отсто)
  2. Не ме разбира (16 отсто)
  3. Не е добар в кревет (14 отсто)
  4. Му недостасуваат добри манири (11 отсто)
  5. Мрзелив е и неамбициозен (10 отсто)
  6. Не одржува хигиена (9 отсто)
  7. Не е успешен (7 отсто)
  8. Не внимава на детали и социјани норми (5 отсто)
  9. Не чисти зад себе и е вистински мамин син (5 отсто)

10. Скржавец (4 отсто)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести