понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жените признаваат: На што размислуваат додека да достигнат оргазам

seks-1379174809-13964

Последни вести

По бројните истражувања за женскиот оргазам, дојде време да се дознае што се им поминува низ глава на жените додека пробуваат да достигнат оргазам.

Може треба јас да преземам од овде

Тоа се ситуации кога сексот трае, трае, трае…., а оргазамот се гледа како се понедостижен. Тогаш жените размислуваат да ја преземат работата во свои раце и со мастурбација конечно да дојдат до оргазам.

Поранешниот беше многу подобар во ова

Ако жената со поранешниот партнер имала одличен секс, секако дека ќе се сети на него во ситуации кога новиот партнер никако не може да ја доведе до оргазам.

Фокусирај се

Чудесна е моќта на мислите, а често и силните мисли преземаат контрола врз сексот. Како на пример, што се треба да се направи утре пред работа, што се треба да се купи за вечера…

seks-1380308434-15530

Сакам оргазам, но и не сакам ова да престане

Понекогаш сексот е толку добар што жените сакаат тој да трае и трае.

Ова е подобро и од самозадоволување

Да, се случува сексот со партнерот да е толку добар и да чувствувате дека е подобар од самозадоволување.

seks-par-1384198523-19528

Како во оваа ситуација да му го претставам вибраторот?

Понекогаш вибраторот е добра опција во одредени ситуации, но тешко е да се знае што пратнерот мисли за тоа. Освен тоа, треба да ја прекинете акцијата, да станете од креветот и да го земете вибраторот. Можеби не би било лошо следниот пат да го чувате под перница.

Продолжи да го правиш ова, само продолжи…о не, зашто престана

Во сексот има и ситуации кога жената ужива во она што партнерот го прави и сака да продолжи да го прави токму тоа, но мажите не читаат мисли.

seks-1390135974-24586

Би било убаво ако сега ја смениме позата

Жените, како и мажите, често не разговараат отворено за сексот. Веројатно многу никогаш нема и да ви кажат која им е омилена поза.

Кучешката поза ме доведе до оргазам

За оргазам често не е доволна само одредена поза.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести